25 Temmuz 2014 Cuma

Necronomicon (Al Azif) gerçekten var mı?

necrou


   Okay Tiryakioğlu'nun 4.Murad adlı kitabında Salih Paşa'nın ruznamesinde rastladım El Azif ismine.Salih Paşa kitaba bir mağaraya keşif gezisi yaparken buldukları gizli kilisede rastlıyor.Kitabı inceliyor ve dehşete kapıldığını söylüyor.Öyle dehşete kapılıyor ki insanların bu lanetli kitaptan uzak kalması gerektiğini vurguluyor.Bunun dışında o sözde kilisede  beyaz tenli, kimi zaman dört ayağının üzerinde kimi zaman da normal insan gibi iki ayağının üzerinde hızla koşan birini gördüklerini söylüyor Salih Paşa.Bu olayların kurgulandığını unutmayalım tabii.Neyse El Azif bölümlerini merak edenler kitabı alıp okuyabilir.Peki El Azif denen kitap nasıl bir kitaptır? Gerçekten var mıdır,varsa nerededir?Bu soruların cevabını merak ettim ve bir şeyler buldum onları sizler ile paylaşmak istedim.

EL AZİF NEDİR ?

    El Azif bir büyü kitabıdır. "Arabın Kitabı", "Ölülerin Çağrı Kitabı", "Ölüler Kitabı""Ölü İsimlerin Kitabı""Çıldırtan Kitap" gibi birçok isim takılmış olan mistik bir kitap. Abdül El Hazret tarafından yazılmıştır. Kendisi, Şamlı bir Arap'tır.

    Kimilerine göre hiç var olmadığı , birileri tarafından insanları korkutmak için uydurulduğu; kimilerine göre ise var olduğu; fakat yerini kimsenin bilmediği bir kitaptır. Yedi cilt ve 900 sayfanın üzerinde olduğu söyleniyor. M.S. 700 yılında Şam'da yazıldığı biliniyor.

    Bu kitabın zamanın Papası tarafından yasaklandığı bu yüzden yok edildiği söyleniyor.Ancak bu yok edişlere rağmen kitabın bir kopyasının günümüze ulaşabildiği iddia  edilmektedir.Hatta bu kitabın British Museum'da olduğu ancak ziyaretçilere gösterilmediği de söylenir.Bu kitabı okuyan zayıf insanların delirdiği de(şoka girdiği) yine söylentiler arasındadır.

EL AZİF'TE NELER YAZIYOR?

   Kitabın var olup var olmadığı tam anlamıyla bilinmediği için içeriği hakkında kesin bir bilgi yoktur.İçeriği hakkında tahminler yapılmaktadır.Yapılan tahminlere göre kitap bir büyü kitabı olduğu için içerisinde normal olarak büyüler vardır.Bunun dışında kitapta Tufan öncesiyle ilgili inanılmaz gerçeklerin var olduğu söylenir.Bunun dışında kitap için şunlarda söyleniyor:El Hazret(kitabın yazarı) kaybolmuş geçmişin içyüzünü anlatırken, Tevrat'taki "Yaradılış" bölümüyle , mitolojik kaynaklar arasında kesin benzerlikler vardır. Tevrat bunları gizlemekte , bugüne kadar yapılan çeviriler aslında kutsal kitabtan çok farklıdır.Geniş ayrıntılarla geçmişin ve dinlerin kaynağının iç yüzü ve planlanması anlatılıyor.

    Bu anlatılanlara baktığımızda kitabın var olan tüm dinleri inkar ettiği hatta tanrıyı bile inkar etmeye yeltendiği düşünülebilir.Nitekim Wormius, kitabın bir kopyasını ele geçirmiş , Spanheim başrahibi Johann Trithein'a yollamış. Wormius, kitap hakkında şöyle diyor: "Çeviriyi yaktım. Bu, Tanrı'ya küfürdü. Gerçekler, çok fazla ortaya çıkıyordu. İnsanlar, buna hazır değiller. Daha çok zaman gerekiyor..." 


YAZARIN İLGİNÇ ÖLÜMÜ

   Yazarı El Hazret İskenderiye'den Pencap'a kadar dolaşan, çok okuyan, onlarca dil konuşup öğrencilerine gezip dolaştığı yerleri anlatan, metodları Heredot'u, hatta Bruno'yu anımsatan bir kişidir. Vahşice parçalanılarak Şam çarşısında öldürülmüştür. Kimin veyâ "NEYİN" öldürdüğü bilinmemektedir.

El Azif Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın


YOKSA SAZAN AVI MI?

    Bunun dışında kitap hakkında çok kabul edilen bir diğer görüşte bu kitabın hayal ürünü olduğudur.Nitekim kitap birçok kaynakta da Howard Phillips Lovecraft'ın kendi yarattığı Cthulhu Mitosu'nu desteklemek için çoğu öyküsünde bahsini geçirdiği kurmaca kitap olarak geçmektedir.Eğer bu doğruysa bu kitap asla yoktur ve insanları kandırmak(korkutmakta denebilir) için gerçek olduğu birileri tarafından uydurulmuştur.

   Ne olursa olsun kitabın ismini ve gerçek olup olmadığı tam belli olmasa da niteliğini duyunca insan ürküyor biraz.Ama bana kalırsa bu tür konulara eğer çok merak etmiyorsanız fazla da kafa yormamak gerekiyor.Çünkü bir süre sonra var olmayanlara bile inanmaya başlıyorsunuz ve bu tehlikeli oluyor sizin için.

Yazımı okuduğunuz için Teşekkür ederim.Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.


3 yorum:

  1. biride dememiaki el azif yazar kitab ismi necromonicon la resimde bile yaziyo :D

    YanıtlaSil
  2. Bakınız arkadaşlar,bir çok büyü kitabı gördüm,bir çoğunuzunda görmek istemediklerinizi.O kitaplar bile içler urperticiyken bu kitabın hikaye asıllı olduğunu nasıl söyleyebilirsiniz Necronomicon günümüz ismiyle değişmiş bir kitaptır.Zaman içinde zaman vardır,Alemlerin içinde alemler vardır,başka boyutlar arası boyutlar vardır.Örnek olarak Astral seyahat yapan elbet vardır inanın ki o boyut bile heyecan komasına sokacak kadar gergin bir iştir ki mesele şu al hazrad boyutlar arası geçişlerden alemlerden alemlere geçişleri bu kitaba aktarmıştır gorduğu gerçekler karşısında herkesten bile gizlenmesi gereken bu kitap mısırda,babilde,Mezopotamyada elden ele dolaşmıştır.Alemleride yaratan Allah verende Allah alanda Allah'tır şu gerçek ki bu deli arap olabildiğinden fazla herşeyi gorebildiği o yetenekleri ortaya çıkarabildiği için bu yüzden bir şekilde cezalandırılmıştır.Kimse böyle bir kitap yok demesin.Arkeolog bir kaç grubun bu kitaba ulaşma çabasınıda bilirim ve gerçek şu ki bu kitap ele geçse Allaha şirk koşmuş olursunuz tıpkı diğer büyü kitaplarındaki yapılanlar gibi! john_cofi55@hotmail.com bilgi almak isteyen mail atsın saygılar..

    YanıtlaSil
  3. Sana nasıl ulaşabilirim acaba Samet bey

    YanıtlaSil

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız!