20 Aralık 2014 Cumartesi

2014'ün En İyi Android Oyunları    Geçen yazımda senenin en iyi dizilerini yazmıştım.Hayali bir ödül olan Kırık Anten ödüllerini dağıtmıştım.Bu yazımda ise Android dünyasının en iyilerini yazacağım.Yine hayali bir ödül olan SANAL ANTEN 2014 sahiplerini bulacak.Bu ödül işi bir bakıma eğlencesine yapılan bir iş.Yani kimse bundan bir anlam çıkarmasın.Neyse iyileri belirlerken tabii Google Play Store dikkate alındı.Orada kullanıcılar tarafından tüm sene boyunca yüksek yıldız alanlar ödüle layık görüldü.En iyileri 3 kategoride belirledik.Bu kategoriler yine Google Play Store dikkate alınarak belirlendi.O kategoriler ise şunlar:En iyi Uygulamalar-En iyi Oyunlar-En iyi Kitaplar.Her bir kategoride 5 yapım seçildi.Bu yapımlar hakkında kısa bilgiler de verdim.Bir de onur ödülümüz var.O da süpriz bir ödül.Neyse fazla uzatmayayım işte Android aleminin en iyileri:


SENENİN EN İYİ ANDROİD OYUNLARI:

Subway Surfers:Kiloo tarafından yapılan bu oyun uzun süredir fenomen zaten.Bu sene de popülerliğini sürdürmeyi başardı.Uzun süre listelerde önde olmayı başaracak gibi.Oyunda huysuz bir adamdan kaçıyoruz.
Candy Crush Saga:Yapımcısı King firması olan bu oyun 100 milyondan fazla indirilmiş.Bunun dışında uzun süredir popülerliğini sürdürüyor.Oyunda aynı şekerleri yan yana getiriyorsunuz basitçe.
Traffic Racer:Bir Türk tarafından(Soner Karaca) yapılan bu oyun 50 milyondan fazla indirilmiş.2014 Boyunca listelerde olan bu oyun kullanıcılar tarafından çok beğenilmiş.Oyunda aracımızla trafikte dehşet saçıyoruz.
Clash Of Clans:Süpercell tarafından tasarlanan bu oyun bir strajedi oyunu.Ayrıca online bir oyun.Bu sene oldukça ilgi çeken bu oyun reklamını gerçekten iyi yapıyor.Oyunda köy kuruyoruz ve geliştiriyoruz basitce.
Temple Run:İmangi Studios tarafından tasarlanan bu oyun dünya çapında şöhret kazanmış bir oyun.Uzun süredir listelerde önde ve 100 milyondan fazla indirilmiş.Oyunda kaçıyoruz bizi kovalayan yaratıklardan.


SENENİN EN İYİ ANDROİD UYGULAMALARI:

Messenger:Facebook tarafından tasarlanan bu uygulama sayesinde mesajlaşmak çok kolay.Buna Facebook'un bir eklentisi olarak bakabiliriz.500 milyondan fazla indirme ile 2014'ün en başarılılarından.
Clean Master:Cheetah Mobile tarafından tasarlanan bu uygulama Android cihazını temizlemeye yarıyor.Aslında daha birçok işlemi var fakat sayarsak uzun sürer.Bu sene hep listelerde öndeydi bu uygulama.
WhatsApp Messenger:WhatsApp inc. tarafından tasarlanan bu uygulama sayesinde ücretsiz konuşma yapabiliyorsunuz.500 Milyondan fazla indirilen bu uygulama o kadar popüler ki Facebook'u bile geçmek üzere.
CM Security:Cheetah Mobile tarafından tasarlanan bu uygulama cihazınızı tehlikelere karşı koruyor.50 milyondan fazla indirmeye sahip uygulama kilitleme versiyonu sayesinde uygulamalarınızı özel hale getirebiliyorsunuz.
Lıne:Ücretsiz Arama ve Mesaj:Kerem Bursin'li reklamlarıyla tanıdığımız bu uygulama o reklamların etkisi ile bu sene başarılı oldu.100 milyondan fazla indirilen bu uygulama LINE Corporation tarafından tasarlandı.


SENENİN EN İYİ GOOGLE PLAY KİTAPLARI:

Sabah Uykum:Ahmet BATMAN tarafından yazılan bu kitaba bir aşk kitabı olarak bakmak gerekir.Okuyucuları tarafından oldukça beğenilmiş olacak ki 4,4 yıldız almış.
Haliç'te Yaşayan Simonlar:Hanefi AVCI tarafından yazılan bu kitap siyasi bir kitap.Hatta bir zaman çok tartışılmıştı.Şimdilerde listelerde ön sıralarda.Fazla söze gerek yok.
WhatsApp'teki Tanımadığım Kız:Seyit İLKTÜRK tarafından yazılan bu kitabın konusu da gençler açısından dikkat çekici.Gizem dolu bir macera.
Seninle Bir Ömre:Gökkuşağım:Serhat ATİK tarafından yazılan bu kitap aşk kitabı diyebileceğimiz bir kitap.4,0 Yıldız almış durumda.
Mavi Ülke:Bir İlk Roman:Atahan BAŞARAN tarafından yazılan bu kitap yazarın ilk romanı sayılabilir.Bu yüzden değerli bir eser.


Sanal Anten Onur Ödülü: Flappy Bird : Google Play Store'da kısa sürede çok beğenildi.Fakat yapımcısı oyunu bilinmeyen bir sebepten kaldırdı.Ancak o kadar kısa sürede fenomen oldu ki unutulmazlar arasına girdi.Oyunda bir kuşu boruların arasından geçiriyorduk.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız!