18 Ocak 2015 Pazar

Prezi Programı Hakkında Bilgiler      Hepimiz Microsoft Office Powerpoint ile slayt sunum hazırlandığını biliyoruz.Ancak Microsoft Office programını internetten indirmek eskisi kadar kolay değil.Bunun dışında Powerpoint bize artık sıradan gelmeye başladı.Sunumların daha etkili yapılabilmesi için çoğu kişi de alternatiflere yönelmeye başladı.Öncelikle konumuza geçmeden bu noktada Microsoft Office programlarına alternatif olacak bir programdan ufak bahsetmek istiyorum.Daha önce dediğim gibi Office programlarını indirmek artık kolay değil.Ancak şöyle bir durum var ki Office artık Online olarakta kullanılabiliyor.Yani isterseniz bunu kullanabilirsiniz.Bu bana yetmez diyorsanız daha çok özellik istiyorsanız size Openoffice programını önerebilirim.Bu program tamamen ücretsiz ve Microsoft Office ile yaptığınız işlemleri bunda da yapabiliyorsunuz.Bence gayet kullanışlı bir alternatif.

    Şimdi asıl konumuza geçelim yani muhteşem bir slayt programı olan Prezi programına geçelim.
Powerpoint slaytlarından sıkıldıysanız ve daha yaratıcı bir sunum yapmak istiyorsanız Prezi tam size göre.Şunu söylemeliyim ki ileride Prezi ile yapılmış sunumlar bana göre Powerpoint sunumlarının önüne geçecek.Yani size şimdiden geleceği kullanmanızı tavsiye ediyorum.

    Program hakkında biraz bilgi vereyim şimdi.Klasik bir slayt programı beklemeyin öncelikle.Kullanımı başta zor gelse de sonradan biraz da deneme yanılma yoluyla alışıyorsunuz.Aşağıda programla ilgili bir arkadaşımızın hazırladığı videoyu paylaştım.Orada çoğu sorularınıza cevap bulacaksınız zaten.Ama benim bu programda dikkatimi çeken en önemli nokta hazırladığınız sunumları programın kurulu olmadığı bilgisayarlarda da açabiliyorsunuz.Yani Powerpoint programında sık rastladığımız bilgisayar uyum sorunu yok.Sunumunuzu istediğiniz bilgisayarda rahatça kullanabilirsiniz.

    Prezi programı ne yazık ki şimdilik paralı bir program.Ama durun endişe etmeyin programı 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz.Ayrıca internetten programı full yapmak için bazı hileleri kullanmaya çalışabilirsiniz.Benim niyetim o hileleri paylaşmak değil.Programı az da olsa tanıtabilmek.Neyse lafı fazla uzatmayayım.Daha önce dediğim gibi aşağıda paylaştığım video birçok sorunuza cevap olacaktır zaten.Şimdiden iyi sunumlar.

Prezi programını indirmek için tıklayınız


Video kaynak: http://aykenorg.blogspot.com.tr/


Yazımı okuduğunuz için Teşekkür ederim.Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.

3 yorum:

 1. merhaba , prezide bir sunum hazırladım. Bunu sunum slideları gibi çıktılarını almak için, Pro-Prezi satınalmadan nasıl yapabilirim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Satın almadan zor biraz..Yani uğraşmak gerekir..Aklıma ekran görüntülerini almak geldi. Bilgisayarınızdan ekran görüntülerini alıp fazlalıkları kesip yapabilirsiniz bence.. Fotoğraf çıktısı alır gibi olur..

   Sil
 2. Merhaba,

  Prezi'de hazırlanan bir sunumu başka birine gönderdiğimde, prezi üyeliği olmayan biri bu sunumu görüntüleyebilir mi?

  Teşekkürler.

  YanıtlaSil

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız!