a

Smile.dog Gerçek mi?


DİKKAT! Bu yazı kişiyi rahatsız edecek içerikler barındırıyor. 18 Yaşından küçükseniz veya rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız lütfen kendiniz için bu yazıyı okumayı bırakın.

   Smile.dog hikayesi.Kimine göre gerçek bir hikaye kimine göre ise tamamen yalan!Ama şurası bir gerçek ki oldukça korkutucu ve gizemli bir hikaye.Peki bu hikaye gerçek mi?Hikayeden bahsedip bir sonuca ulaşmaya çalışalım.Ama daha önce bir uyarıda bulunayım.Lütfen yaşınız 18'den küçükse ve bu tür konularda çabuk korkacak bir yapınız varsa bu yazıyı okumayı derhal bırakın.
 

NEDİR BU HİKAYE?

   Burada hikayeyi uzun uzun yazmak istemiyorum.Nitekim eğer araştırırsanız hikayenin uzun şeklini internette bir çok sitede bulabilirsiniz.Ben kısaca hikayenin özünden bahsedeyim.
   Hikaye klasik bir korku gerilim hikayesi gibi başlıyor.Amatör bir yazar olayı yaşadığını iddia eden bir kadınla röportaj yapmak istiyor ve hikaye gelişiyor.Hikayenin odağında smile.dog adlı korkutucu bir resim var.Hikayeye göre bu resme bakanlar lanetleniyor.Resme bakan kişiler sonra her yerde bu resmi görmeye başlıyor ve rüyalarında dahi bu resmin gazabına uğruyormuş.Lanetten kurtulmanın yolu ise bu resmi başkalarıyla paylaşmakmış.
   Amatör yazar röportaj için gittiği kadının kendisiyle kapı ardından korkarak konuştuğunu yazıyor.Bundan sonra Smile.dog olayıyla yakından ilgilendiğini söylüyor.Araştırmalarına göre bu resme en başta 400 kişi maruz kalmış çoğu daha sonraları intihar etmiş veya izini kaybettirmiş.İçlerinden sadece kendisiyle korkarak konuşan Mary adlı kadına ulaşabilmiş.
   Mary en başta yazarla pek konuşmak istemese de daha sonra yazara bir mail göndererek Smile.dog resminin üzerindeki etkisini anlatmıştır.Mary resmi gördükten sonra resimdeki köpek benzeri yaratığın rüyalarına girdiğini ve beni yay diye onunla konuştuğunu anlatmış.Ruhunun Smile.dog tarafından rahatsız edildiğini dile getirmiş.Yazara yaptığı Smile.dog araştırmasını bitirmesini söylemiş.Bu mailden kısa bir zaman sonra Mary intihar etmiş.
smile.dog sahte resimlerden birisi
   Yazar bundan sonra araştırmasına devam ettiğini ve Smile.dog olayının birçok internet sitesinde,forumlarda yayıldığını söylüyor.Ancak internet aleminde dolaşan Smile.dog resimlerinin orijinal olmadığını orijinal Smile.dog resminin kayıp olduğunu da sözlerine ekliyor.
   Orijinal Smile.dog resmi şu şekilde tarif ediliyor:Kamera flaşı ile aydınlatılmış bir ortamda köpeğe benzer bir yaratık oturmuş vaziyette.Arkaplanda ise insan el izi şeklinde kan lekesi var.El boş.Ön plandaki köpek benzeri yaratık sırıtır bir biçimde kameraya bakıyor.
   Yazar bundan sonra bu hikayeyi yaymakla meşgul oluyor ve hikayenin gerçekliğine inandığını dile getiriyor.


PEKİ HİKAYE GERÇEK Mİ?

   Şimdi hikayenin gerçek olup olmadığını keşfedelim.Öncelikle bu hikayenin internet mazisi çok eskidir.İnternet hemen hemen ilk yayılmaya başladığı zamanlarda bu hikaye de ne hikmetse yayılmaya başlıyor.
   Bir resim insanda böyle etkilere sebebiyet verebilir mi?Evet bir resim insan psikolojisine etki edebilir özellikle bilinçaltına yollanacak korkunç bir şema farklı etkilere neden olabilir.Fakat bu hikayede bahsi geçen resmin varlığı bile şüpheli.Orijinal resmin olmayışı hikayenin fos olmasını destekleyecek nitelikte.
   Hikaye fark edeceğiniz üzere "bu mesajı 10 kişiye yayarsanız beladan korunursunuz" muhabbeti üzerine kurulmuş.Bu da hikayenin aslında şakacı birinin uydurması olduğunu gösteriyor.Hikayesini yaymak içinde sonuna "bu mesajı yayın" olayını eklemeyi ihmal etmemiş.
   Kısacası ben hikayeyi pek inandırıcı bulmadım.Gerçek olmama olasılığı çok yüksek.Ama şunu söylemeliyim ki Smile.dog adı altında paylaşılan ve benimde burada paylaştığım bu sahte olduğu söylenen resimler insanı biraz ürpetmiyor değil.Bu nasıl resimdir yahu böyle resim mi çekilir :)

Önemli Not: Bu bloguma eklediğim 100.yazı.Şimdiye kadar yazılarımı okuyan sizlere çok teşekkür ediyorum.Daha ilginç konular için bizi takip etmeye devam edin.Yazımı okuduğunuz için Teşekkür ederim.Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

23 yorum

Anında yorum
Adsız
YAZAR
24 Ağustos 2015 23:50 Sil

Bence çok saçma. Bu bizim dinimizde imkansızdır. Amatör bir yazar hikayehi yazmıştır heralde. Eğer böyle bir psikolojik olay olsaydı, sevimli köpek resimleri çizmesini söylerdim.

Cevapla
avatar
Unknown
YAZAR
7 Kasım 2015 20:06 Sil

bu ne ya korktum ilk görünce

Cevapla
avatar
Unknown
YAZAR
9 Kasım 2015 20:32 Sil

SAÇ-MA-LI-ĞIN DİK A-LA-SI
Böyle bir şeyin olması imkansız yok lanetliymiş de yok intihar ettiriyormuş da...
inanmayın bunlara yav saçmalık işte. hem bir yorumcunun dediği gibi dinimizde de imkansız

Cevapla
avatar
Adsız
YAZAR
21 Kasım 2015 11:58 Sil

İmkansız birşey deil bizi beynimiz yönetiyor eger beynimizi rahat bırakmayan birşey sinirlenere dokunur ise insanlar daki Şizofreni hastalıgı görülür ve eger böyle birşey ilerlerse Beyin kanaması beyin felci ve beyin iflası olabilir

Cevapla
avatar
28 Kasım 2015 22:03 Sil

Allahtan Baska Korkmaniz Gereken Yok

Cevapla
avatar
Unknown
YAZAR
29 Kasım 2015 12:53 Sil

ya arkadaşlar inanmayın bole seylerlere gerçek değil insanları korkutmak için var

Cevapla
avatar
Cyan06 party
YAZAR
29 Kasım 2015 12:58 Sil

ya arkadaşlar inanmayın bole seylerlere gerçek değil insanları korkutmak için var

Cevapla
avatar
Adsız
YAZAR
17 Aralık 2015 12:57 Sil

Korkudan bayılıcam valla 1 haftadır uyuyamıyorum o resim geliyo aklıma aklımı kırmaktan korkuyorum.

Cevapla
avatar
Unknown
YAZAR
31 Aralık 2015 23:54 Sil

Lan nesi korkunç bunun allahtan başka korkulacak(yoktur)

Cevapla
avatar
Unknown
YAZAR
8 Ocak 2016 20:25 Sil

abi ben bunu resmiini bitanesini bulup bakktım bakktıtça titredim ürpermeye korkmaya basladım kapadım ama tetrar açmak istemeye basladım sanki beni kendine çekiyor durmadam aklıma o ve bi kahkağa sesi geliyor aklımı kaçırıcam en sonunda onu unutamıyorum üstelik o olay köpek korkumu yendiğim gün oldu :(

Cevapla
avatar
8 Ocak 2016 22:11 Sil

Korkmanıza hiç gerek yok. Olay tamamen uydurmacadır,yalandır.

Cevapla
avatar
Tuna gül
YAZAR
19 Şubat 2016 08:01 Sil

Hikâye yanlış ilk başta "tanrı seni seviyor tıkla" diye bir yazı var ve göya ona tıklayınca lanetli resim ortaya çıkıyor...

Cevapla
avatar
Tuna gül
YAZAR
19 Şubat 2016 08:06 Sil

İnitiharlar yalan olmasa bile sen ne okursan ona korkarsin çünkü onların yazma dili farklı mesela "gözünü kapandığında geliyor" gibi kurban cümleleri kullanıyorlar sende söylediğin için inanıyordu bide bir site gördüm site ilk başta resim vermiş sonra orijinal diye aynı resmi vermiş ama yinede orijinal denen resim normale gore daha fazla bi tedirgin etti yanı herşey beynimizde bağlı ve zaten dinimiz de lanete yer vermiyor...

Cevapla
avatar
Unknown
YAZAR
3 Mart 2016 17:42 Sil

O kopek gerçek olamaz ondan korkucagınza ALLAH tan korkun slendermenmis yok öyle şey kanıtınız varmı o kopekden kim korkar ki bari kopekten korkucagınıza Aslan'dan korkun

Cevapla
avatar
14 Mayıs 2016 19:09 Sil

çok tatlı ay smile dogg *-* askommm

Cevapla
avatar
21 Ocak 2017 00:14 Sil

korkaxak bir şey yok aslında senin dedoğin bendede oldu getirebildiğin kadar kelime şaadet getir ben öyle yqptım zaten beyninin bir yanı biliyor bunun saçma olduğunü rahatlasın bence korkacak birşey korkarsan daha çok rahatsız olursun bence ;-) ;-) ;-) ;-)

Cevapla
avatar
HABERCİ
YAZAR
27 Temmuz 2017 12:25 Sil

yani orjinal resmini buldum sanırım ama emin değilim tabi smile.dog origilnals yazarsanız gerçek lanetli resimlere benzer veya [gerçek lanetli resim]i bulabilirsiniz. ama korkmayın insanların kendileri akıllarında yarattığı cinler efsaneler veya smile dog gibi saçmalamayın 1.si cinler insanlara zarar vermez arkadaşlar bunu unutmayın 2.si smile.dog uydurmadır yani siz düşünün insanlar korkularından niye intahar etsinler değilmi bide acayip abartmışlar allahtan korkucak bir şey yoktur arkadaşlar kafanızı yastığa koyun uyuyun melekler yaynınızdadır arkadaşlar bu kadardı buraya kadar okuyan herkese teşekkürler

Cevapla
avatar
Adsız
YAZAR
9 Ağustos 2017 19:24 Sil

ARKADAŞ DOKTOR HERHALDE :DDDD

Cevapla
avatar

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız! Kod DönüşümKod Dönüşüm EmolojiEmoloji