3 Kasım 2015 Salı

Akıllı Telefonunuzdan Hologram İzleyin

hologram222

   Google Play mağazasının anlamsız uygulamaları  adlı yazımda Hologram görüntülerle ilgili ufak bir bilgi vermiştim.Ayrıca yapacağınız küçük bir aparat sayesinde akıllı telefonunuzdan Hologram görüntü izleyebileceğinizi de belirtmiştim.Bu yazımda bu aparatı nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacağım.

Malzemeler:

   Öyle masraflı, bulunmaz Hint kumaşı malzemeler gerekmiyor.Elinizde 1 adet CD kabı(Alternatif olarak şeffaf farklı bir malzeme de olabilir),1 adet maket bıçağı,1 adet kareli kağıt,makas,kalem ve bant olması yetecektir:

hologram-8


NASIL YAPILIR?

   1. Öncelikle aşağıdaki oranlarda kağıda çizim yapıyoruz.Çizimi yaptıktan sonra üçgen tarzı şekli makasla keserek çıkarıyoruz.Bu bizim kalıbımız olacak:   2. Daha sonra CD kabını veya şeffaf malzememizi çıkardığımız kalıba uygun kesiyoruz.Bu kalıba uygun 4 parça çıkarmamız gerekecek:

hologram-7


   3.Çıkan parçaları aşağıdaki gösterilen şekilde birleştiriyoruz:

hologram-6


   4.Ve yaptığımız aparat kullanıma hazır hale geliyor.Şimdi hologram video bulup aşağıda gösterildiği gibi aparatı yerleştirip görüntüyü izleyebilirsiniz.Hologram video bulmakta zorlanıyorsanız buraya tıklayarak bu tür videolardan oluşan bir kanala ulaşabilirsiniz:

hologram-5SON OLARAK

   Evet arkadaşlar sizlere basit şekilde akıllı telefondan hologram izlemeye yönelik bir aparat yapmayı anlattım.Hologram teknolojisi gelecekte büyük gelişmeler göstermesi beklenen bir teknolojidir.Gelecekte bu teknoloji kullanılarak bir çok alanda çalışmalar yapılacaktır.Belki de sırf bu yüzden bu teknolojiyi ciddiye almak gerekiyor ve birazda ilgili olmak gerekiyor.


Yazımı okuduğunuz için Teşekkür ederim.Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.

10 yorum:

 1. Çok ilginç geldi. Hologram oluşturmayı becerebilir miyim bilmiyorum ama deneyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok basit yapımı bence yaparsınız...İlginiz için teşekkür ederim...

   Sil
 2. Ah maalesef teknoloji ile yıldızlarımız pek barışmıyor..:( Ne kadar öğrensem de hep bir eksik kalıyor.. Teknolojinin benden daha hızlı olduğunu kabullenmem gerek sanırım..:)

  YanıtlaSil
 3. Ercment Aylanç27 Kasım 2015 13:12

  Güzel anlatmışsınız. Hafta sonu deneyeceğim. İlginç olacağından eminim...

  YanıtlaSil
 4. Görüntüyü daha büyük alamazmıyız acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende düşündüm onu ama daha büyük almak için daha büyük bir yansıtıcı olması gerekiyor ve aynı şekilde ona uygun aparat...aslında biraz cihaza bağlı durum...

   Sil
 5. Sinemalarda, 22 Nisan 2016 günü yeni bir film gösterilmeye başlanacak. İsmi: Kral İçin Hologram. Film hakkında düşünürken daha önce okuduğum bu yazınız aklıma geldi. Okuyucular için faydalı olacaktır...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim :)

   Sil

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız!