14 Şubat 2016 Pazar

Yalnızlığınızı Paylaşacağınız 3 Site

websıtelerı

   İnternet aleminde sosyal bir ortamın var olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sanal dünya çoğu zaman yalanlarla bezeli olsa da insanı yalnız olmaktan kurtarıyor gibi. Ama bazen benim gibi yalnızlıklarını sonlandırmak istemeyenlerde olabilir. Bu durumda yalnızlığınızı ve dertlerinizi paylaşacak bir mecra aramaktan alıkoyamıyorsunuz kendinizi. İşte bu yazımda yalnızlığınızı,dertlerinizi paylaşacağınız siteler önereceğimiz sizlere. Bu siteler çoğu zaman terapi amaçlı da kullanılıyor.

   Siteleri paylaşmadan önce belirtmeliyim ki ne kadar gerçekçi olsa da sanal dünya tamamen sahteliklerle bezenmiştir. Bu dünyaya ait olmadığımızı hep aklımızda tutalım lütfen. Çünkü bunu unutursak gerçek hayatlarımızda sahte oluverir.

1. BİR BOTLA DERTLEŞMEK

clverbot

   Arama motoru gibi tasarlanan Cleverbot, bana bundan yaklaşık 6 veya 7 sene önce tanıştığım karabasan adlı programı hatırlattı. O programda sözde karabasan ile konuşuyordunuz. Tabii ki konuştuğunuz sadece bir bottu. Ama size sanki gerçek birisiyle konuşuyormuş gibi cevaplar veriyordu. İşte onun bir gelişmiş modeli Cleverbot. Cevapları daha gerçekçi. Sanki gerçek birisiyle konuşuyormuş izlenimi veriyor. Olur da arkadaşlarınızla dahi konuşamadığınız dertleriniz varsa bence bir gidin konuşun derim. Ondan daha iyi sır tutan olamaz. Sonuçta bot ve kayıt tutmuyor.


2. DERTLERİNİZİ GÖKYÜZÜNDEN ATIN

dertodasi

   Düşünce odası denilen yerde sizi yıldızlarla kaplı bir gökyüzü karşılıyor. Sonra talimatları takip ederek dertlerinizi yazmaya başlıyorsunuz. Onları tek tek aşağı atıyorsunuz. Bir bakıma terapi sitesi bu. Yalnız kaldığınızda ve bunaldığınızda uğranılacak bir yer. Fon müziği ve ortam etkileyici. Aşağı düşen her sözcükten sanki kurtuluyorsunuz. Bana göre tam kafa dağıtılacak bir yer. Dikkat dil seçeneği geldiğinde Türkçe'yi seçmeyi unutmayın.


3. YAĞMUR RAHATLATIR

yağmurodası

   Sizde benim gibi yağmurlu havaları ve o sesi seviyorsanız mutlaka bu siteye bakmalısınız. Yalnız ve düşünmek istediğiniz bir zamanda siteyi açın. Hemen o havaya gireceksiniz zaten. Tek eksik yağmurun getirdiği o toprak kokusu. Onun dışında her şey gerçekçi. Yağmurun o rahatlatıcı sesine kulak verin ve düşüncelerinizde tur atmaya başlayın. Bu yalnızlığınıza iyi gelecek.


Bonus: UZAYI BOYAYIN

   Uzayı boyamak ister misiniz? Cevabınız evetse hemen bu siteye girin ve boyamaya başlayın. Bir renk seçin sonra siyah bir noktaya dokunun. Bu gerçekten etkileyici bir manzara. Hem de tamamen size ait. Bence denemeye değer.


Yazımı okuduğunuz için Teşekkür ederim.Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.

7 yorum:

 1. Uzay boyamaya çalıştım! Boyama olayı çok keyifliymiş:)
  Yağmur sesini de ses sistemi olup dinleyeceksiniz sanırım o zaman daha etkileyici olur. Bir kaç dakika oldu dinliyorum pc den :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağmur gerçekten insanı rahatlatan bir etkiye sahip..Güzel yorumunuz için teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Hepsi birbirinden güzel ve eğlenceli siteler bazen sıkıldığım zamanlar bu tür siteleri çok seviyorum. Güzel paylaşım için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim :) Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Düşünce odasına giriyorum. Çıkışta dertsiz biçimde yazarım artık sevgiler :))

  YanıtlaSil

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız!