a

MİM = YAK- TEKRAR OKU- YAZ


   Öncelikle Sema Gürpınar yani namı diğer Basitrota bloguna beni Mim'lediği için teşekkür ederim. Mim nedir ne işe yarar buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Çok uzatmadan haydi yapalım şu Mim'i! :)

1.TUR:


sahsultn

-YAK-

Meşa Selimoviç - Derviş ve Ölüm

    Bir kitabı yak demek gerçekten zor. Aslında kitap çok ünlü bir roman. Çok beğeneni var. Ama ben bir türlü ısınamadım. Kolay kolay bir romanı yarım bırakmam fakat bunu bıraktım. Galiba anlatılan konu ilgimi çekmedi.

-TEKRAR OKU-

İskender Pala - Şah ve Sultan

Bana okumayı sevdiren bir romandı. Belki tarihe ilgim olduğu için bu kadar çok sevdim. Bu romanın beni okumalısın diyen bir tarafı var. Bir Sultan ile bir Şahın amansız mücadelesini ve yüreklere işleyen aşk serüvenlerini ilgiyle okumuştum. Yine olsa yine okurum :)

-YAZ-

Zülfü Livaneli - Serenad 

Bu roman çok güzel. Anlatılan hikaye içimize işleyen cinsten. Fakat sanki biraz fazla uzamış gibi. Bir noktada olay bitmeliymiş gibi de sanki yazar gereksiz uzatmış gibi. Oralar kırpılırsa tadından yenmez gerçekten.

2.TUR:seyhler

-YAK-

Mort Castle - Kanlı Hasat

Aslında yakılır mı yakılmaz mı çok düşündüm fakat elimdeki seçeneklere baktığımda harcamak zorunda kaldım. Roman güzel de biraz daha cinselliği arka plana atsaymış daha iyi olurmuş. Onun dışında bu tür kitapların benim tarzım olmadığını öğrendim bu kitap sayesinde. Bu tür kitapların insana pek bir şeyler kazandırdığını düşünmüyorum açıkçası. 

-TEKRAR OKU-

Reşat Nuri Güntekin - Yeşil Gece

Beni çok etkileyen nadir romanlardan. Hele sonundaki o durum umutsuzluğa doğru sürüklemişti beni. Her dönemin insanı olmayı becerenler ile dönemleri gerçekten güzel hale getirmeye çalışanların amansız mücadelesi var kitapta. Eski ile yeni olanların en amansız mücadelesi. Mutlaka tekrar okuyacağım.

-YAZ-

Yılmaz Erdoğan - Bana Bir Şeyhler Oluyor

Aslında bu bir tiyatro. Tiyatrosunu da izledim onun adına çıkarılan kitabını da okudum. Çok beğendim fakat keşke devam etse dedim. Hikayedeki aileyi çok sevdim. Keşke ailenin günümüze uyarlanmış bir halini yazsa Yılmaz Erdoğan. Hani günümüz sorunlarıyla harmanlanan yeni bir versiyon. Neden olmasın?

3.TUR:


yılkıat

-YAK-

Orkun Uçak / Burak Turna - Metal Fırtına

Aslında kitap o kadar kötü değil fakat izlediğim bir belgeselde kitabın aslında siyasi bazı amaçlarla çıkartıldığını duydum. Bu çok üzmüştü beni. Romanların siyasi kesimler tarafından silah olarak kullanılması hoşuma gitmiyor. Belki de bundan dolayı soğudum bu kitaptan.

-TEKRAR OKU-

Abbas Sayar - Yılkı Atı

Abbas Sayar ismini ilk duyduğumda o da kim demiştim. Sonra bu romanı okuyunca kendimden utandım. Böyle bir yazarı daha önce nasıl keşfetmedim diye kendime kızdım. Bir at üzerinden belki de hayatı anlatmaya çalışmış yazar. Aslında işe yaramadığımız anlarda nasıl dışarı itildiğimizi dışarıda nasıl mücadeleler geçtiğini ve nasıl tutunabileceğimizi gördüm. Bunu hep Yılkı Atı üzerinde gördüm. Okumak gerek tekrardan...

-YAZ-

Emrah Serbes - Behzat Ç. Serisi

Behzat Ç. serisi başlı başına muhteşem. Neden Emrah Serbes yazmaya devam etmiyor? Bence seri farklı kitaplarla devam ettirilmeli. Dizisi de güzeldi fakat okumak daha farklı oluyor. Bence kesinlikle yazılmalı.


   Ve bitti...Tekrardan teşekkürler beni Mim'lediğiniz için...
Yazımı okuduğunuz için Teşekkür ederim.Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

10 yorum

Anında yorum
sevdicann
YAZAR
19 Mayıs 2016 20:00 Sil

Sah ve Sultan harika bir kitaptır herkese oneririm.ve tabiki serenad

Cevapla
avatar
19 Mayıs 2016 23:40 Sil

Güzel bir mim yazısı olmuş. Kalemine saglik. Bana Bir Şeyhler Oluyor'u bende izlemiştim. :) Abbas Sayar merak ettiğim yazarlardan...

Cevapla
avatar
20 Mayıs 2016 08:51 Sil

Tekrar oku dediklerinin hiçbirini okumamışım. Not aldım hemen teşekkürler :)

Cevapla
avatar
20 Mayıs 2016 11:02 Sil

Zulfu Livaneli kitaplari vazgecilmezim :) Sah ve Sultan i okumadim, mutlaka okucam. Emeginize saglik, mimi zevkle okudum.

Cevapla
avatar
Serhat Ocak
YAZAR
22 Mayıs 2016 00:33 Sil

Metal Fırtına neydi yahu. Büyük heyecanla okumuştum zamanında, hatırlıyorum. Oğuz muydu oradaki askerin adı. Polat Alemdar gibi dağıtıyordu girdiği her yeri. :D
Serenad okumayı düşündüğüm kitaplardan. Şah ve Sultan'ı da okumadım. Açıkçası uzun bir süre kitap almayı düşünmüyorum, elimdekiler bitsin diye. Ne kadar sadık kalırım bu kararıma orası da ayrı tabi. :)
Ama güzel bir mim olmuş, yeni kitaplar tanıdım, fikirler edindim sayenizde.
Teşekkürler, emeğinize sağlık. :)

Cevapla
avatar
22 Mayıs 2016 12:47 Sil

İlginiz için teşekkür ederim :)

Cevapla
avatar
22 Mayıs 2016 12:48 Sil

Abbas Sayar'ı mutlaka okumalısın :) İlginiz için ayrıca teşekkür ederim :)

Cevapla
avatar
22 Mayıs 2016 12:49 Sil

İlginiz için teşekkür ederim :)

Cevapla
avatar
22 Mayıs 2016 12:49 Sil

İlginiz için teşekkür ederim :)

Cevapla
avatar
29 Mayıs 2016 11:38 Sil

Tebrikler çok güzel, sade ve net yazmışsın. Aralarından okuduğum yok ama okuyabileceklerim var. Mimi yazdığın için teşekkür ederim görüşmek dileğiyle. :)

Cevapla
avatar

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız! Kod DönüşümKod Dönüşüm EmolojiEmoloji