a

Küçük İnsanlar Gerçekten Var mı?

küçkınsan

   1997 Yılında gösterime giren Minik Kahramanlar adlı filmi ilk izlediğimde çok etkilenmiştim. Hatta etrafta şirinleri arayan Gargamel gibi küçük insanları aramaya başlamıştım. Onların gerçekten var olabileceğine inanmıştım. Sonra zaman geçti. Küçük insanların var olabileceği düşüncesi bende derinlere gömüldü. Ta ki birkaç gün evvel bazı videoları izleyene kadar. O videoları izledikten sonra içimdeki küçük insanların varlığı konusu yeniden gündemime geldi ve böyle bir yazı yazmak istedim.

   Aslında sinemanın sık sık başvurduğu bir fantastik şekildir küçük insanlar. Aynı bizim gibi olan bu yaratıklar bizden çok ufaktırlar. Tahmin edebileceğiniz üzere hız ve saklanmak konusunda uzmandırlar. Hal böyle olunca onları fark etmek imkansız hale geliyor. Tabii onları bir kamera veya fotoğraf yakalamazsa. Videolar üzerinden konuşmakta daha çok yarar var:


   Bu görüntüler Diyarbakır'da çekildi. Görüntülerde aniden sol taraftan bir cisim beliriyor. Bu cisim sanki yürüyor. Bir süre yürüdükten sonra ise uçuyor. Sonra yeniden yere inip garip hareketlerine devam ediyor. Acaba bu esrarengiz cisim o küçük insanlardan birisi olabilir mi? Görüntüleri inceleyen uzmanlar görüntülerdeki cismin bir balon olabileceği konusunda hemfikir. Diğer video ise daha dikkat çekici:


   Görüntülerde bir bebek var. Sonra aniden arkadan koşup giden küçük bir insan görünüyor. Masanın altına doğru koşuyor. Sonra gözden kayboluyor. Bu görüntüler ilk yayınlandığı zaman çok tartışılmıştı. Görüntülerdeki küçük insanın gerçek olup olmadığı çok tartışılmıştı. Ama annenin o an nedensiz yere bebeğini çekmesi görüntülerin pek de gerçek olamayacağını gösteriyor. Bu videonun montaj olma ihtimali çok yüksek.

   Bu iki video beni küçük insanlar konusunda heyecanlandırsa da aslında bu görüntülerin mantıklı açıklamasının olması küçük insanların gerçek olmadığını kanıtlıyor gibi. Sonuç olarak galiba yalnızca filmlerde var şu küçük insanlar.

Yazımı okuduğunuz için Teşekkür ederim.Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

6 yorum

Anında yorum
24 Haziran 2016 23:13 Sil

ben biraz korktum açıkçası ama yine de mantıklı bir açıklaması vardır bence de :)

Cevapla
avatar
25 Haziran 2016 01:28 Sil

Korkmanıza hiç gerek yok görüntülerin mantıklı açıklamaları var..Dediğim gibi sadece filmlerde var bu tür yaratıklar :) İlginiz için teşekkür ederim

Cevapla
avatar
2 Temmuz 2016 16:59 Sil

Videolar heyecan verici ama gözümle görmeden o küçük insanlara inanmam. :)

Cevapla
avatar
2 Temmuz 2016 18:06 Sil

Ilginiz için Teşekkür ederim :)

Cevapla
avatar
Talha .MTY.
YAZAR
6 Temmuz 2016 15:52 Sil

Öncelikle belirteyim soyisimdaş görünce koştum geldim kim bilir belki akrabayızdır :))
BU yazıya gelince... Bazen cinler bazı durumlarda insanlara gösterilebilir. Onların da büyük küçük türleri var. Eğer görüntüler gerçekse bunu bildiğimden direk buraya bağlarım. Ama olmayadabilir tabii...
Gülücüklü Kal...

Cevapla
avatar
6 Temmuz 2016 20:01 Sil

İlgin için Teşekkür ederim soyisimdaşım :)

Cevapla
avatar

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız! Kod DönüşümKod Dönüşüm EmolojiEmoloji