a

(Görev : Hakimiyet) Bölüm: 1 "Direniş"


   - Çok yaklaştılar. Buradan derhal çıkmalıyız!

   Loise bunları söylerken Jack ellerinde ne kadar mühimmat olduğunu hesaplamaya çalışıyordu. Yetersizdi. Yanlarına çok az yedek mermi almışlardı. Birkaç tane de el bombası vardı. Zaten böyle bir baskını beklemiyorlardı. Alışveriş merkezine girip bulabildiklerini alıp yer altına geri döneceklerdi. Tam da geri dönecekleri aşamada baskın gerçekleşmişti. Bir düzine Avrupa ordusuna ait CH-7000 çıkmıştı karşılarına. Bunlar yeni nesil robot askerlerdendi. Gelişmiş lazer silahları ve gerçekten inanılmaz derecede organize hareketleriyle karşısındaki her türden canlıyı imha ediyorlardı. Tek başlarına zayıf gibi görünseler de bir araya geldiklerinde yenilmez oluyorlardı. 

   Jack karar vermek durumundaydı. Nitekim CH-7000'lerin ölümcül ateşi başlamıştı. Robot askerler alışveriş merkezine batı kapısından giriş yapmışlardı. Loise ve Abdullah derhal savunma pozisyonuna geçti. Jack'in aklında ise güney kapısı vardı. Oradan çıkıp açtıkları tünele ulaşabilirlerdi. Fakat bunun için ikinci kattan aşağıya ölmeden inip sonra robot askerlerin önünden geçmeleri lazımdı. Birden kafasında şimşek çaktı. Bir arada durmaları düşmana avantaj sağlıyordu. Derhal dağılıp robotları bölmek gerekiyordu. Tepelerinde duvarlar parçalanırken yüksek sesle konuşmaya başladı:

  - Ayrılıyoruz. Güney kapısından çıkacağız. Abdullah acil çıkış sende. Sakın en alta inme oralar tutulmuştur güney kapısından çıkacağız unutma... 

    Jack'in konuşması büyük bir gürültüyle bölündü. Yakındaki mağazada patlama olmuştu. Anlaşılan lazerlerden birisi içerideki patlayıcı bir nesneye denk gelmişti. Jack patlamanın gürültüsü yok olduktan sonra konuşmasına devam etti:

   -  Loise ikinci merdivenler sende yalnız dikkatli ol. Haydi.

   Loise ve Abdullah uzaklaşırken Jack ateş ederek robotların yığıldığı merdivene doğru koştu. Bir süre sonra robotların bölündüğünü gördü. İleriden silah sesleri geliyordu. Karşısında sadece 4 robot asker kalmıştı. Karşısındaki robot teknolojisini çok iyi bilen Jack, onların ana mekanizmalarının sol omuzlarında olduğunu da biliyordu. Şimdi hemen önünde duran ve kendisini arayan robot askerin sol omzuna nişan alıyordu. Hızlı hareket etmek zorundaydı. En fazla 5 kurşun. Sonra koş, çök ve nişan al. İlk kurşun isabet ettiğinde robot asker afalladı. Dengesini yitirmişcesine etrafa ateş etmeye başladı. İkinci ve nihayet üçüncü kurşunda sol omuz kısmında ufak bir patlama oldu. Şimdi yerdeydi. Diğer robotlar ateş edilen tarafa doğru ateş ederek ilerliyorlardı. Jack çoktan oradan uzaklaşmıştı. 

   Bu esnada Loıse, robotlar ikinci merdivene gelene kadar çoktan aşağı kata inmiş ve güney kapısına doğru ilerlemeye başlamıştı. Onunla birlikte robot askerlerden birisi taktiğin farkına varmış olacak ki güney kapısına doğru yöneldi. Tam o sırada ikinci merdiven patlatıldı. Bu geç kalınmış bir hamleydi. Güney kapısına giden asker merdiven patlayınca bir an durakladı. Bu duraklamadan yararlanmak isteyen ve peşinde 4 robot asker daha olan Abdullah, hızla acil çıkışın oradan ateş etmeye başladı. Loise'de geri dönüp ona destek verdi. Robot asker yere yığılmıştı. Fakat hala kendilerine ateş eden başka robot askerler vardı. Bu durumda çatışmaya devam etmek anlamsızdı. Derhal kapıya doğru koşmaya başladılar. 

    Jack ileride yaşanan çatışmayı görmüştü. Fakat yerinden kalkmadı. Kendisini arayan robot askerlerin oraya doğru gitmesini bekledi. Şimdi güney kapısına yığılacaklardı. Onlardan hızlı hareket edip oraya ulaşmalıydı. Yanındaki el bombasına baktı. El bombasının pimini çekip elinde sıkıca tutarak kapıya doğru koşmaya başladı. Bu koşuşunu robot askerler fark etti. Ona doğru ateş etmeye başladılar. Sonra Jack el bombasını kendisinin tersi bir yöne fırlattı. Niyeti robot askerlerin bir anda olsa hedef şaşırmalarıydı. Nitekim isteği oldu. Robot askerler patlamadan korunmak uğruna durunca bu boşluğu kullanan Jack kapıya ulaşıp ötekilerin yanına geldi. Abdullah ve Loise kapıda savunmaya geçmişlerdi. Jack gelince beklemeden dışarıya fırladılar.

   Onlar dışarıya fırladıkları anda tepelerinden bir Uçan Ölüm geçti. Onlar robotların üstün teknolojili roketli Dronlarına bu ismi vermişti. Uçan Ölüm roketlerini alışveriş merkezine fırlattığında hala içeride robot askerler vardı. Patlama ile bina çöktü. Jack ve ekibi ise patlama ile kendilerini yere attılar. Bekleyecekleri zaman değildi. Hala peşlerinde birkaç robot asker vardı ve ateş ediyorlardı. Derhal ayaklanıp tünele doğru koşmaya başladılar. Tünele geldiklerinde Jack ellerinde kalan el bombaları ile tünelin girişini patlatmaya karar verdi. Patlama tam da peşlerindeki robot askerler tünele ulaştığında gerçekleşti. Ve onların bazı parçaları havaya uçtu.

   Jack ve ekibi kısa süre sonra buraların Uçan Ölüm tarafından patlatılacağını biliyordu. Hızla büyük yer altı ağına girip Brüksel-7 merkezine ulaşmak zorundaydılar. Sırtlarında alışveriş merkezinde buldukları işe yarar eşyaların dolu olduğu çantalarıyla yola koyuldular. Bu eşyalar direniş içindi. Direniş ise her yerdeydi. Daha doğrusu yer altında!... Yazımı okuduğunuz için Teşekkür ederim.Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

3 yorum

Anında yorum
5 Şubat 2017 20:24 Sil

Görev Hakimiyet güzel ve heyacanın eksik olmadığı bir seri olacak sanırım. Hoşuma gitti. Seriye devam edeceğim. Kaleminize sağlık :)

Cevapla
avatar
Mehmet Ali
YAZAR
5 Şubat 2017 20:41 Sil

Çok teşekkür ediyorum :)

Cevapla
avatar
2 Mayıs 2017 16:51 Sil

Ben yeni okumaya başladım. Çok heyecanlı görünüyor. Devamını da en kısa zamanda okuyacağım.

Cevapla
avatar

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız! Kod DönüşümKod Dönüşüm EmolojiEmoloji