a

Twitter Tweet Zamanlama Nasıl Yapılır?

zamanlama-tweet

   Twitter günümüzde en çok kullanılan sosyal medya sitelerinin başında geliyor. Çoğu kullanıcı bu sitede takipçi kazanmak istiyor. Takipçi kazanmak zor olsa da asıl zor olan gelen takipçilerin geri gitmesini engellemektir. Bunun için hesabın sürekli aktif tutulması şart. İyi de hesabın sahibi bunun için sürekli bilgisayarın başında mı olmalı? Kesinlikle hayır. Tweet zamanlama daha doğrusu planlama diye bir seçeneğiniz var. Tabii bunu Facebook sitesindeki gibi kolay yapamıyorsunuz. Ayrı bir siteye üye olmak durumunda kalıyorsunuz. Fakat merak etmeyin site güvenli ve çok sayıda da kullanıcısı var. Bunun dışında kullanımı da kolay. İşte bu yazımda o siteden yani Hootsuite sitesinden bahsedeceğim.

   Dediğim gibi site tweet planlamak için en uygun sitelerin başında geliyor. Nasıl üye olacağınızı ve nasıl tweet planlayacağınızı aşama aşama anlatacağım merak etmeyin. O zaman daha fazla lafı uzatmadan başlayalım. Aşama aşama bu siteyi nasıl kullanacağınızı yazayım.

Uyarı! Resimleri üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

1. Öncelikle elbette hootsuite sitesine giriş yapıyorsunuz. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. "Log In" seçeneğine tıklıyoruz:

zamantw2. Sonra twitter hesabınız açıkken "twitter hesabınızla giriş yapın" seçeneğine tıklıyoruz. Sizden bazı izinler isteyecek bunu onaylayıp üyeliği tamamlıyoruz:

suştefff3. Yeni bir ekran açılacak. Artık bu ekranda gerekli zamanlamayı yapabiliriz. Üst kısımda "İleti Oluştur" diye bir kısım var. Bu kısımda twitter için zamanlayacağımız iletiyi oluşturuyoruz:

gootileti4. Son olarak tweetimizin ne zaman saat kaçta yayınlayacağına karar veriyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken husus saat belirlerken "AM" kısmı öğleden önce "PM" kısmı ise öğleden sonra anlamına geliyor. Ona göre saat belirleyin derim:

twplanlama

mama

Yazımızı okuduğunuz için Teşekkür ederim.Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.

Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

4 yorum

Anında yorum
Saadet Uslu
YAZAR
13 Haziran 2017 11:16 Sil

twitter hesabım var ama hiç aktif değilim. Sadece önemli bir olay olduğunda açıp bakıyorum ki oradan haber akışı daha iyi...çok fazla paylaşım yeri var takip etmek zor

Cevapla
avatar
13 Haziran 2017 16:56 Sil

Twitter gerçekten çok hızlı bir bilgi akışının olduğu platform. Yalan yanlış bilgilerin fazlalığına şaşmamalı bu yüzden. İlginiz için ayrıca teşekkür ediyoruz :)

Cevapla
avatar
14 Haziran 2017 03:09 Sil

Hootsuite sayfasında deneme süresi diye bir ibare gördüm. Twitterla ilgili bu ygulamayı tamamen ücretsiz kullanabiliyoruz değil mi?

Cevapla
avatar
14 Haziran 2017 11:25 Sil

Evet dediğim şekilde giriş yaparsanız tamamen ücretsiz kullanılıyor..

Cevapla
avatar

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız! Kod DönüşümKod Dönüşüm EmolojiEmoloji