a

Yerli Sosyal Medya : Finkafe !


   Evet sonunda yerli ve iddialı bir sosyal medya sitemiz oldu. Sosyal medyanın gücünü burada tekrardan anlatmamıza gerek yok. Ülkemizdeki Twitter ve Facebook kullanıcılarının sayısı belli. Neredeyse her bir vatandaşımızın bu sosyal medya sitelerinde en az 5 hesabı var artık. Hal böyle olunca yerli girişimler neden olmasın diyordu insan. Bu çağda özellikle bu tür mecralarda söz sahibi olmak önemli. Bu tür girişimlerin ekonomik getirilerini saymazsak prestij açısından da çok mühim olduğu aşikar. Neyse işin getirisini bir köşeye bırakalım. Konumuz Finkafe. Finkafe nedir ne değildir hemen yazayım.

"Finkafe, Kuşu Alt Edecek!"

   Finkafe ekonomi alanında kendini geliştirmiş ve eski piyasa profesyonellerinden Arif Ünver tarafından hayata geçirilmiş bir sosyal medya sitesi. Tahmin edeceğiniz üzere sloganı "%100 Yerli Sosyal Medya" olan bu site daha çok Twitter'dan esinlenerek tasarlanmış. Fakat hemen çalıntı diye aklınıza gelmesin. İçerisinde farklılıklar var. Mesela belli konuların olduğu kafeler var. Ayrıca Twitter'da 140 olan karakter sınırlamasının aksine Finkafede 280 karakter sınırlaması var. Yine "Fink atmak" gibi kendine has bir dili var. Şu anda gelişim aşamasında olsa da son 1 ayda büyük bir gelişme kaydetti ve gelecek adına umut veriyor. Hatta Arif Ünver bu konuda "Finkafe kuşu alt edecek. Kesin bilgi yayın!"diyor. İddialı bir iş görmek güzel.

   Finkafe şu anda az bilinen bir mecra olsa da ileride reklamlara başlanacakmış. Hatta Türkiye'de işler rayına oturduktan sonra öncelikle Türk devletleri olmak üzere dışarıya açılacakmış. Bence destek verildiği takdirde gerçekten başarılı olacak bir potansiyeli var. Kurucu Arif Ünver "Bize güvenin tek isteğimiz destek verin." diyor. Bence de destek verilmeli.

Nerelerde Finkafe?

    Finkafe dediğim gibi şimdilik tanınmayan bir mecra fakat yakın zamanda bir çıkış yapacaktır. Bence o yüzden siz de yerinizi şimdiden ayırtın. İleride çok tutarsa ilk üye olanlardanım der hava atarsınız. Özellikle blogger arkadaşlarımı bu sosyal medyada hesap açmaya davet ediyorum. Yakın zamanda ben hesap açacağım. Gelin hep birlikte bu girişime destek verelim. Finkafe sitesine bilgisayar üzerinden girebileceğiniz gibi akıllı telefonlarınıza uygulamasını da indirebilirsiniz. Aşağıda uygulama linkini paylaştım.Finkafe sitesine gitmek için tıklayınız.
Finkafe uygulamasına ulaşmak için tıklayınız.

Yazımızı okuduğunuz için Teşekkür ederim.Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.

Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

7 yorum

Anında yorum
Saadet Uslu
YAZAR
3 Temmuz 2017 11:55 Sil

Benim de birkaç sosyal medya üyeliğim var ama hepsine bakmıyorum. Twitter mesela sadece önemli bir olay olmuşsa haber takibi için. İnsan hepsine baksa tüm gününü alır. Kimi nasıl yetişiyor bilmem.

Cevapla
avatar
3 Temmuz 2017 12:28 Sil

Sosyal ağları yakından takip eden biri değilim ama yerli olduğu için siteye bakabilirim..Olumlu anlamda kanaat getirirsem üye de olurum belki..Teşekkürler

Cevapla
avatar
3 Temmuz 2017 14:08 Sil

Yetişmek zor ama bu alanları kullanmak önemli..İnsanları ulaşma noktası bir anlamda..

Cevapla
avatar
5 Temmuz 2017 14:14 Sil

Sosyal medyanın hızına yetişmek ne mümkün.. Yine de zaman zaman kullanıyorum.. Finkafe'yi de zamanla tanır ve alışırız diye düşünüyorum..

Cevapla
avatar
8 Temmuz 2017 17:59 Sil

Az önce girip biraz karıştırdım Finkafe'yi. Kültür, eğitim, haber, spor, gurme, moda gibi ana bölümleri var. Ayrı bölümler olması hoşuma gitti.
Şimdilik sık kullanılanlara alacağım. Biraz izleyip katılıp katılmamaya öyle karar vereceğim. Paylaşım için teşekkürler :)

Cevapla
avatar
GAMZE AKCAN
YAZAR
23 Temmuz 2017 13:35 Sil

Gerçekten çok vakit alıyor sosyal medya hepsine yetişmeye çalışırken yaşamaya vaktimiz kalmıyor bazen..Bende bakacağım. paylaşım için teşekkürler

Cevapla
avatar

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız! Kod DönüşümKod Dönüşüm EmolojiEmoloji