a

Dertlerden Kurtulup Başarıya Ulaşmanın Yolları

ulasmakbasari

Not: Yazıyı okurken dinlemek isterseniz buyurunuz efendim: :)


   Şimdi değerli okurlarıma hayattaki zorluklardan kurtulmanın ve başarıya ulaşmanın reçetesini vereceğim. Kesin çözüm kesinlikle bunları yaptığınızda her şey bitecek.  Bu zamana kadar bizi yoran insanlara, sorunlara hepsine kocaman bir  elveda diyoruz... Şaşırtıcı dimi bu kadar kolay çözüme ulaşmak...Aradığımız huzura ulaşabileceğiz sonunda...Başarı artık kapınızda...

basamakklar

   Şimdi sizlere aşama aşama sayacağım lütfen her gün bunları yapın. Evet şimdi muhteşem reçete karşınızda!!!!

 •  Güne mutlu uyanın. Nasıl yapacaksınız orasını da siz bulun canım.
 • Aynada kendinize bakın ve gülümseyin. Kocaman ama lütfen...
 • Her zaman pozitif olun . Hayatınız berbat halde olsa bile siz pozitif olun canım ne var sanki...
 • Ne iş yapıyorsanız mükemmel bir istekle yapın. ASLA YORULMAMALISINIZ!!!!!!
 • Her zaman mutlu olun.
 • Etrafınıza neşe saçın.
 • Gittiğiniz ortamı hareketlendirin.
 • İletişim becerilerinizi doğru yönde kullanın.
 • Her türlü fırsatı kullanın.
 • ŞAANNANANANA
 • JASKAJSAJOI
 • MSDKJSADLKASOP
 • ÖMDSKLDKEPO
   Geçenlerde dinlediğim bir seminerde konuşmacının anlattıkları işte bunlardı. Bu sayede nasıl başarılı olabileceğimizi ve sorunlarımızdan kurtulacağımızı anlatıyordu. Hayatımızı nasıl planlamamız hakkında uzun uzun nutuklar çekti. Modern insan böyle olmalı çünkü... Popüler kültür bunları emrediyor. 

   Yok öyle bir dünya kardeşim!

   Hadi şimdi biraz gerçekçi olalım.Bu şekilde her anımızı kurgulayarak, robot gibi yaşama imkanımız var mı? Gerçekten yapabilir miyiz? Aranızda sürekli pozitif olabilecek olan var mı? Nasıl olsun ki zaten hepimizin farklı hayatları var. Her hayatın kendi içerisinde farklı dinamikleri var. Gün içerisinde moralimizi bozabilecek o kadar çok olay yaşıyoruz ki... Tüm bunların arasında nasıl sürekli pozitif kalabiliriz.Hep ileriye nasıl bakabiliriz geçmişin gölgesi her an bizi takip ederken.

   Bir sürü sorunla boğuşan hayatlarımızı kahkahaların arkasında sürekli saklayabilir miyiz? Bir yerde ortaya çıkmaz mı ? İnsanın acılarını bu kadar gizlemesinin mümkün olabileceğine inanmıyorum ben. Başkaları bilmese de siz bilirsiniz. İçinizde bir ses sizi takip eder ve acılarınızı kulağınıza fısıldar. Eğer sürekli hayatınızda rol yaparsanız elbette ki olabilir. Ama nereye kadar böyle gidebilir.

 Her zaman olumlu olamayabiliriz. Her fırsatı kullanamayabilirsiniz. Her an iyi iletişim kuramayabilirsiniz. Deneseniz de işler yolunda gitmeyebilir. Acı çekebilirsiniz. Mutlu  olabilirsiniz. Birini sevebilirsiniz, belki aşık da olabilirsiniz.Sevdiğini kişi sizi sevebilir, sevmeye de bilir.Kahkahada atabilirsiniz,  ağlaya da bilirsiniz.... Yorulup dinlene de bilirsiniz. İşler yolunda gitmeyebilir ya da yolunda da olabilir.. İnsan olmak böyledir aslında biraz sancılı bir süreç. Hatalarımızla kol kola öğrenerek ilerliyoruz.Her yeni günde değişerek, karanlıkta el yordamıyla ilerlemeye çalışıyoruz.
degistirr
   Seminerden çıktıktan sonra kendi kendime modern hayatın bize dayattığı bu otomatik insandan olmak istemiyorum ben dedim. Popüler köle haline gelmemeliyim. Daha başarılı daha mükemmel ama da az insan olmak istemiyorum. 

    Hata yapmaya ihtiyacımız var sonrada doğruyu bulmaya... Geçmişte yaşananlar canımızı sıkabilir ama yinede geçmişte yaşamamalıyız. Yaşadığımız anın farkına varmalıyız. Ve en önemlisi kendimize inanmalıyız . Laf olsun diye söylemiyorum gerçekten kendimize inanmaya ihtiyacımız var... Sürekli denemeliyiz. olmayabilir olsun ucunda ölüm yok ya. Olana kadar deneyelim. Çabayla elde ettiğimiz her şey bizi mutlu eder zaten. Modern hayatın sahip olduğunuz insani değerleri alıp götürmesine izin vermeyin.

   Bir fikir ve bir an dünyayı değiştirebilir. Daha çok okumalı ve yeni yerler görmek için çalışmalıyız. Acılarıyla, mutluluklarıyla yaşayan bir insan olmalıyız. Belki yaşadığımız sorunlardan kurtulamayabiliriz ama baş etmeyi öğrenebiliriz.  Çevrenizdeki insanlar sürekli başarılı hayatın yolunu size göstermeye çalışsa da siz kendi yolunuzu bulmaya çalışın. 

           Yazımızı Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederiz. Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

8 yorum

Anında yorum
15 Ağustos 2017 11:30 Sil

Mü-kem-mel👏👏 yazıyi okumaya umutsuzca basladim, yine mutluluğa dair direktifler verilecek diye...ama snsjdhfjfjdjjd maddelerini görür görmez içimi huzur kapladı:) çok güzel çok gerçek bir yazı olmuş..paylaşım için teşekkürler..maddeler halinde mutlu olmanın yollarını arayan biz zavallı insanciklarin artık özüne dönmesi gerekiyor.."popüler köle" harika bir tabir... tekrar teşekkürler

Cevapla
avatar
Naz
YAZAR
15 Ağustos 2017 14:42 Sil

Seminerlerin bile iç açıcı olamadığını göz önünde bulundurursak bu farkındalıkla çok güzel bir yazı çıkmış ortaya iyi ki de gitmişsiniz aslında size nasıl biri olmak istemediğinizi göstermiş bu seminer :)

Cevapla
avatar
cem kazan
YAZAR
16 Ağustos 2017 11:53 Sil

Harika bir yazı olmuş 😀

Cevapla
avatar
16 Ağustos 2017 23:59 Sil

beğenmeniz çok sevindim. Teşekkür ederim :)

Cevapla
avatar
17 Ağustos 2017 00:04 Sil

Kesinlikle ne yapmak istemediğim konusunda bana çok yardımcı oldu. Beğenmenize çok sevindim :)

Cevapla
avatar
17 Ağustos 2017 00:06 Sil

Artık mutluluğun başka yerlerde değilde bizim içimizde olduğunu anlamamız gerek gerçekten. Malesef içinde yaşadığımız hayat değerlerimizi alıp götürüyor. Yazımı beğenmenize çok sevindim :)

Cevapla
avatar
17 Ağustos 2017 17:11 Sil

Pozitif düşünmek, pozitif bir yaşam tarzını sürekli hale getirmek. Olsa ne güzel olurdu. Ama olmuyor tabi..

Cevapla
avatar
18 Ağustos 2017 20:57 Sil

Malesef yaşarken başımıza gelenler bazen bizi karamsar bir hale getirebiliyor. Önemli olan toparlanabilmek ama. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim☺

Cevapla
avatar

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız! Kod DönüşümKod Dönüşüm EmolojiEmoloji