a

Türk Televizyonlarının En Acayip 2 Dizi-Filmi

isler-acayip


    Çoğumuz ekranlarda hep aynı şeyleri görmekten bıkmadık mı? Bu bir gerçek. Çoğumuz ekranlarda farklı işler görmek istiyoruz. Aslında sadece izleyiciler değil ekranın öteki tarafındakilerde yani bazı yapımcılarda farklı işler yapmak istiyor. Şu gün olmasa da geçmişte bu türden girişimler gördük. İşte bu girişimlerden en akılda kalan iki adet dizi-filmi bu yazımızda tanıtmak istedik. Belki içinizde farklı işler arayan fakat bu iki dizi-filmden haberdar olmayanlar vardır. Haberdar edelim istedik.

1. Kabuslar Evi (2006)

evi-kabus

    Evet bu ülkede 2006 yılında korku-gerilim türünde bir dizi film yapıldı. Hem de çoğumuzun yakından tanıdığı bir isim tarafından. Çoğumuz onu "Babam ve Oğlum" filmi ile tanısak da o farklı işleriyle de dikkat çekiyor. Evet Çağan Irmak'tan söz ediyoruz. Kabuslar Evi adlı dizi-film Çağan Irmak'ın Türk televizyonu için yaptığı farklı bir işti. Bu dizi-filmde her hafta farklı bir hikaye işleniyordu. Fakat bu hikayelerin ana mekanı gizemli bir konaktı. Bu konak kiralık bir konaktı ve her kim gelirse gerilimi bol bir hikaye yaşanıyordu. Kabuslar Evi adlı bu dizi-filmde çok sayıda ünlü oyuncu rol almıştı. Çetin Tekindor, Hümeyra, Fikret Kuşkan, Levent Üzümcü, Okan Yalabık, Hülya Koçyiğit bu ünlü isimlerden bazıları. Bize göre televizyonlarımızda farklı bir iş görmek isteyenler geçmişte yayınlanmış bu dizi-filmi izlemeli.

2. Acayip Hikayeler (2012)

hikayeler-acayip

    İsminden de anlaşılacağı üzere gerçekten acayip bir işti. İçerisinde sadece korku-gerilim yoktu aynı zamanda fantastik bir tarafı da vardı. Yine Kabuslar Evi gibi her bölümünde ayrı bir hikaye işlenmişti. Galip Tekin imzalı "Acayip Hikayeler"in sunucusu ise acayip sanatçı Hayko Cepkin'di. Yine Kabuslar Evi gibi çok sayıda ünlü oyuncu bölümlerinde rol almıştı. Haluk Bilginer, Şevval Sam, İdil Fırat, Altan Erkekli, Tamer Karadağlı, Özlem Tekin bu ünlü isimlerden bazıları. Gerçekten farklı bir havası olan fakat ne yazık ki ekranda fazla tutunamayan bu iş izlenmeye değer. Mutlaka bir bakın deriz. 


Yazımızı Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederiz. Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.

Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

10 yorum

Anında yorum
23 Ağustos 2017 11:14 Sil

Çağan Irmak deyince hep Babam ve Oğlum geliyor aklıma. Bazı filmlerini izlemiş olsam da hep o film ile özdeşleştiriyorum :)

Cevapla
avatar
23 Ağustos 2017 11:28 Sil

Gerçekten inanamıyorum. Bu dizilerin yayınlandığı tarihte ben neredeydim? Acaba, ilk bölümlerini izledim de beğenmedim mi ama hiç hatırlamıyorum. Beğendiğim, takip ettiğim sanatçıların bu işlerinden haberim bile yok. Neyse, geç olsun da güç olmasın demişler...

Cevapla
avatar
23 Ağustos 2017 23:51 Sil

kabuslar evi ni severek takip ediyordum, bittiğinde de çok üzülmüştüm. son beş altı yıldır hiç televizyon izlemediğimden olacak acayip hikayeler i duymamıştım. geçen internette karşılaştım sanırım izleyeceğim :)

Cevapla
avatar
26 Ağustos 2017 21:45 Sil

Dizileri hiç duymadım. Farklı yapımlar görmeyi gerçekten istiyoruz.. Fark etsem izleyebilirdim..

Cevapla
avatar
27 Ağustos 2017 13:54 Sil

Babam ve Oğlum efsanedir ya.. :)

Cevapla
avatar
27 Ağustos 2017 13:55 Sil

bu diziler genellikle çok geç saatlerde yayınlanıyordu..Belki o yüzden kaçırmış olabilirsiniz..İlginiz için teşekkür ederiz :)

Cevapla
avatar
27 Ağustos 2017 13:56 Sil

İzlerseniz pişman olmazsınız :) İlginiz için teşekkür ederiz :)

Cevapla
avatar
27 Ağustos 2017 13:56 Sil

İlginiz için teşekkür ederiz :)

Cevapla
avatar
27 Ağustos 2017 18:30 Sil

Kabuslar Evi filmini geçen yıl tv2 de seyretmistim. İki bölümünü yakalayabildim sadece. Ama diğer diziyi bilmiyordum açıkçası.

Cevapla
avatar
cem kazan
YAZAR
29 Ağustos 2017 19:58 Sil

Kabuslar Evi hiç duymadım ama Acayip Hikayeler'i hatırlıyorum gibi 😀

Cevapla
avatar

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız! Kod DönüşümKod Dönüşüm EmolojiEmoloji