10 Eylül 2017 Pazar

Gudak Cam : Fotoğraf Çekme Keyfinizi Eskiten Program

cam-gudak

    Artık çoğu kişinin elinde iyi kötü fotoğraf çeken telefonlar veya makineler var. Her yerde, her esnada fotoğraf çekebilme lüksüne sahibiz. Fakat bu hep böyle miydi? Yani fotoğraf çekmek her zaman bu kadar basit miydi? Kesinlikle hayır! Fotoğraf çekmek eskiden gerçek anlamda çok zordu. Eskiden dediysek taa fotoğraf makinesinin icadına gitmeyin. Günümüzden 20-30 sene öncesinden bahsediyoruz. Birileri önceki zorlu fotoğraf çekme olayını düşünüp bunu yaşatacak bir uygulama yazmışlar. İşte yazımız da bununla ilgili.Geçmişin Fotoğrafı

   Uygulamamızın ismi Gudak Cam. Şimdilik sadece App Store'da var. Büyük bir ihtimalle diğer platformlara da gelecektir. Bu uygulama sayesinde geçmişin fotoğraf çekme zorluklarını birebir yaşıyorsunuz. Uygulama size günde sadece 24 poz çekebilme imkanı veriyor. Bunun dışında çektiğiniz fotoğrafları da hemen göremiyorsunuz. Görmek için 3 gün bekliyorsunuz. Tıpkı eskiden olduğu gibi. Bunun dışında çektiğiniz fotoğraflarda bazı sürprizlerle de karşılaşabilirsiniz. Fotoğraflarınıza ışık sızmış olabilir. Tıpkı önceden olduğu gibi.

    Bizce bu program kolaylıkla fotoğraf çekmekten sıkılmış insanlar için bulunmaz bir nimet olmuş. Bunun dışında fotoğraf çekme adına yeni bir heyecan arayanlar için de güzel bir uygulama. Daha önce de dediğimiz gibi uygulamaya App Store aracaılığyla erişebilirsiniz ve küçük bir ücret karşılığı onu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yararlanılan Kaynak:  Bilim ve Teknik dergisinin 2017/Ağustos sayısındaki Gürkan Caner Birer tarafından yazılan "Geçmişin Teknolojisine Hazır mısınız?" adlı yazıdan yararlanılmıştır.


Yazımızı Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederiz. Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.

2 yorum:

  1. Filmli dönemlerde de bol bol çekim yapmış biri olarak ben kullanmak istemem. Şimdi özgürce çekim yapmak, hemen sonuçları görmek, olmadı yeniden çekmek büyük lüks...

    YanıtlaSil
  2. Fotoğraf çekerken daha özenli davranmamızı gerektiren bir programmış. İlk kez duydum. Bundan 3 sene önce filmli bir makineyle tek filmlik bir çalışmam olmuştu. Her poz kıymetli olduğu için pozlama değeri, kompozisyon gibi ögelere çok dikkat ederek çalışmıştım. Şimdi bana zahmetli geliyor. Bir de telefonu elim titremeden tutamıyorum. Bu da büyük problem. Telefona tripod lazım :)))
    Teşekkürler.

    YanıtlaSil

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız!