28 Ocak 2018 Pazar

40 Dil Bilen Kulaklık!

kulaklık-dil

    Hep denilir bir lisan bir insan iki lisan iki insan. Yabancı dil bilmenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz az çok tahmin edebiliyoruz. Özellikle günümüzde dünyanın teknolojik gelişmeler sayesinde ne kadar küçüldüğünü düşünürsek bunun önemini daha da iyi anlayabiliriz. Fakat malum dil öğrenmek o kadar kolay bir iş değil. Emek istiyor ve itiraf edelim ki biraz da masraflı bir iş. Gelişen teknoloji bu dil öğrenme olayına bir çözüm bulacak gibi. Hem de muazzam bir çözüm. İşte bu yazımızda bu çözümden bahsetmek istedik.40 Dil Bilen Kulaklık!

    Google 2017 Eylül ayında San Francisco'da düzenlenen bir etkinlikte yeni ürünlerini tanıtmıştı. Bu ürünler içerisinde en dikkat çekici olanı ise akıllı kulaklıktı. Bu sıradan bir kulaklık değildi. Çevirici bir kulaklıktı. Yani karşınızdaki yabancı dilde bir konuşmayı sizin dilinize çevirebiliyordu. Google bunu dil çevirici uygulaması sayesinde yapabiliyordu. Bu inanılmaz teknoloji bünyesinde 40 farklı dil bulunduruyor. Yani siz bir kulaklık alarak o meşhur sözdeki gibi bir anda 40 insan daha oluyorsunuz. 

    Google Eylül ayında tanıttığı bu ürünü Kasım ayında satışa sundu. Şimdilik fiyatları el yaksa da ileride ucuzlayabileceğini söyleyebiliriz. Ürünün daha da geliştirileceğini göz önüne alırsak artık konuşmak için dil öğrenme olayının bir zorunluluk olmaktan çıkabileceğini belki de söyleyebiliriz. Ama tabii her şeye rağmen dil öğrenmek önemli. Nitekim yabancı dilde pratik bir şekilde kitap,belge vs. gibi şeyleri anlayabilmek için buna ihtiyaç duyacağız. Bu ürün sadece yabancı dil bilen insanlarla iletişimimizi kolaylaştıracak diyebiliriz.


Yazımızı Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederiz. Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.

8 yorum:

 1. Orjinal dildeki filmleri kulaklıkla izlemek nasıl olur diye düşündüm hemen. Ağır ilerleyen filmler için ideal olabilir bu kulaklık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç o açıdan düşünmemiştim. Aslında olabilir :)

   Sil
 2. Çok güzel... teknoloji hayrete düşürür şekilde hızlı ilerliyor

  YanıtlaSil
 3. mutlaka edinmem gereken bir kulaklık :)

  YanıtlaSil
 4. Hemen alıp bir turist bulurdum hemen 😀

  YanıtlaSil
 5. Çok iyiymiş bu. Edinmek isterim açıkcası

  YanıtlaSil
 6. Harika bir ürün. Bir an önce fiyatları normal seviyeye insin ve yaygınlaşsın. Dillere merakım ne kadar büyükse öğrenme şansım da bir o kadar düşük. Bu yüzden bu kulaklığa sahip olnak isterim.

  YanıtlaSil
 7. Güzel bir kulaklıkmış. Film izlerken özellikle işe yarayabilir.

  YanıtlaSil

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız!