11 Şubat 2018 Pazar

Saplantılı Aşkın Vücut Bulmuş Hali: Carl Tanzler

tanzler-carl

DİKKAT! Bu yazı kişiyi rahatsız edecek içerikler barındırıyor. 18 Yaşından küçükseniz veya rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız lütfen kendiniz için bu yazıyı okumayı bırakın.

    Bazı olaylar insanı iki kat şaşırtıyor. İşte bu olaylardan birisi daha : Carl Tanzler'ın saplantılı aşkı. Aşk dediğimiz şeyin tanımını yapmak zor. Hele böyle olaylarda bu iş daha da zorlaşıyor. Aşk her zaman masum olmuyor bazen insanı hiç beklenmeyen noktalara sürükleyebiliyor. Zaten ortada bir saplantı varsa aşkın çığırından çıkmaması düşünülemez. Daha fazla uzatmadan Carl Tanzler'ın sizi de şaşırtacak saplantılı aşk hikayesine geçelim.Masum Bir Doktor - Hasta Aşkı (mı)

    Carl Tanzler, ABD'de görev yapan mikrobiyoloji alanında uzmanlaşmış bir doktordu. Elbette kendisine çok sayıda hasta geliyordu. 1931'de tedavi için kendisine 22 yaşında Elena Milegro adında güzel bir bayan geldi. Tanzler bu bayana aşık oldu. Doktor ve hasta arasında aşk yaşanmayacak diye bir durum yok. Bu tür aşklar elbette yaşanabilir. Sonuçta aşk tahmin edilemez bir durum. Yani Tanzler'ın ilginç hikayesi hastasına aşık olmasından kaynaklanmıyor. Bu aşkın saplantıya dönüşmesinden kaynaklanıyor.

Dirisini de Ölüsünü de Sevdi

     Tanzler, Elena'ya deliler gibi aşık olmuştu. Onu hem tedavi ediyor hem de aşkını ilan etmekten geri durmuyordu. Çoğu zaman Tanzler, Elena'ya pahalı hediyeler alıp iltifat ediyordu. Elena ise bu aşka karşılık vermiyordu. Daha çok canının derdine düşmüştü. Buna rağmen Tanzler vazgeçmiyordu. Daha sonraları Elena hastalığına yenik düşüp öldü fakat Tanzler'ın saplantılı aşkı son bulmadı. Tanzler, Elena için ailesinden izin alıp türbe yaptırdı. Her gün mezarını ziyaret etti. Ama onun için bu bile yetmiyordu. Nitekim daha sonraları mezardan Elena'nın cesedini çıkardı.

    Elena'nın ölü vücudu parçalanmaya başlamıştı. Tanzler, aşkının çürümemesi için derisini bal mumu ve ipek ile kapladı. Ona yaşarken alınan saçlarından bir peruk yaptı. İç organlarının yerini paçavralarla doldurup bir vücut görünümü vermeye çalıştı. Ceset kokusunu bastırmak için parfümler kullandı. Bunları yaptıktan sonra Tanzler, ceset ile yani onun deyişiyle aşkı Elena ile yaşamaya başladı. Onunla sohbet etti, yemek yedi hatta cinsel ilişkiye girdi. İş bir süre sonra öyle boyutlara vardı ki Tanzler tutuklanmak zorunda kaldı. Daha sonra akli dengesinin yerinde olduğu ortaya çıkınca serbest bırakıldı. Fakat Elena'nın cesedi elinden alındı. Tanzler ise pes etmedi. Bu sefer Elena'nın maskesini taktığı bir heykel ile yaşamaya devam etti ve yaşamının sonuna kadar bu şekilde yaşadı.

     Sonuç olarak şu atasözünün doğruluğuna bir kez daha inanmamak elde değil: Her şeyin azı karar çoğu zarar.


Yazımızı Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederiz. Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.

2 yorum:

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız!