11 Mart 2018 Pazar

Börü Dizisini İzlemek İçin 5 Sebep

dizi-börü

    Daha önceleri Yerli Mini Diziler Çoğalıyor adlı bir yazı yazmıştık. O yazıda bahsettiğimiz Börü adlı dizi sonunda Star tv ekranlarında görücüye çıktı. Çıkmasıyla özellikle sosyal medyada çok konuşuldu. Özellikle uzun sürelere sahip dizilerden sıkılan ve Netflix tarzı işlere alışkın olan kesim tarafından çok beğenildi. Açıkçası biz de Börü dizisini çok beğendik ve bu diziyi izlemek için 5 sebep sıralamak istedik. Umarız bu sebeplere dayanarak eğer izlemediyseniz Börü dizisini izlersiniz. İşte o sebepler:1. Süresi Uygun

    Sadece süresi değil bölüm sayısı da bizi bezdirmeyecek şekilde. Börü dizisi sadece 6 bölüm sürecek ve her bölümü 1 saat civarında olacak. Özellikle 2 saatlik dizilerin hakim olduğu televizyonumuzda bu tür bir iş adeta bulunmaz Hint kumaşı gibi. Eğer uzun süren dizilerden bıktıysanız açın Börü'yü izleyin. Zaman açısından en azıyla çok bir şey kaybetmeyeceksiniz.

2. Alper Çağlar Faktörü

    Eğer Dağ filmlerini sinemada izlediyseniz ve beğendiyseniz büyük ihtimalle Börü dizisini de çok beğeneceksiniz. Nitekim diziyi yapan Alper Çağlar aynı zamanda Dağ filmlerinin de yaratıcısı. Zaten oyuncu kadrosuna baktığımızda Dağ filmlerinde rol alan isimleri görüyoruz. Alper Çağlar iyice kendini tekrarlayan televizyon ve sinema sektörümüzde farklı işler yapmaya çalışıyor. Bu yüzden desteklenmesi gerekiyor bizce.

dizi-börü2

3. Her Bölümü Film Tadında

    Börü dizisi kesinlikle diğer Türk dizilerine benzemiyor. Çekimleri inanılmaz kaliteli. Sanki bir dizi değil de film izliyormuşsunuz gibi bir durum var ortada. Genelde dizilerimizde var olan sıradanlık Börü dizisinde yok. İzlediğiniz an renklerden bile dizinin farklı bir iş olduğunu anlıyorsunuz. Görüntü kalitesi açısından kesinlikle sizi tatmin edecektir.

4. Aksiyonu Bol

    Eğer aksiyon seviyorsanız Börü dizisi size fazlasıyla bunu sunacak. Türk dizilerinde şimdiye kadar göremediğimiz bir aksiyon var dizide. Alper Çağlar bu aksiyon işini öyle önemsemiş ki oyuncular dizi çekiminden önce eğitim görmüş. Özellikle profesyonel bir şekilde silah eğitimi almışlar. Bu bile aslında işin ne kadar da ciddiye alındığını gösteriyor. 

5. Verilen Mesajlar Muazzam

    Ve son olarak Börü dizisinde verilen mesajlar muhteşem. Özellikle Mustafa Kemal Atatürk ayrıntılarıyla dolu olması ve bir nebze bize geçmişte olan haksızlıkları hatırlatması gerçekten güzel. Replikler arasında verilen mesajlar dizinin boş olmadığını kanıtlar nitelikte. 

atatürk-börüYazımızı Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederiz. Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.

3 yorum:

 1. Süreyi ve bölüm sayısını tadında bıraktıkları zaman izlemesi daha keyifli oluyor. Bazen de ah neden bitti ki dedirtebiliyor. Börü' yü de bu açıdan izleyip değerlendirebilirim.
  Teşekkürler.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Bende 6 bölüm olduğunu duyduğumda, “İşte bu” dedim. Olması gereken de bu zaten.

  YanıtlaSil
 3. 4-5 yıl önce dizi olayını bıraktım. Bazen eşimin tercihleri ile ara ara olabiliyor ama daha çok film seviyorum artık...

  YanıtlaSil

LÜTFEN!

Kötü amaçlı ve Argo yorumlardan kaçınınız!